Boyun Germe

Boyun çizgisi yüzümüzde genç ve dinamik ifadenin yaratılmasında olmazsa olmazdır ancak yaşla beraber boyun derimiz aşağı doru cepleşerek sarkabilir, bu sarkan deri üzerinde kırışmalar ve çizgilenmeler olabilir. Aslında tüm bu değişiklikler boynumuzda bulunan kasların yaşla beraber kasılma güçlerini kaybetmesi ve üzerindeki derinin elastisiyetini yitirmesi ile oluşur. Eğer bu duruma boyunda zamanla oluşan yağlanma da eklenirse bu durumda sanki boynumuzun üzerinde ikinci bir çene varmış gibi göze hoş görünmeyen bir görüntü oluşur.

Boyun Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Boyun germe ya da diğer adı ile platizmaplasti operayonu, boynumuzu çevreleyen platizma adlı bir kasın onerılması ile yapılan bir cerrahidir. Bu oeprayonda amaç bollaşan platizma kasının bir parçasını ve sarkan deriyi çıkararak, boyna estetik ve net kontürlü bir görünüm vermektir.

Operayon esnasında çene altına ufak insizyonlar yapılır bu açıklıklardan platizma kasına ulaşılarak kas sıkı bir şekilde istenen yerine yerleştirilir. Daha genç ve güzel görünen bir boyun görünümü için fazla yağ dokusu ve cilt çıkarılması da uygulanır.

Operasyon öncesindeki hasta görüşmesinde hasta şikayetlerinin ve anatomisinin net bir şekilde değerlendirilmesi ile cerrahiden beklenenler ve cerrahi sonrası sonuçlar hastaya aktarılır. Kimi hastalarda boyun germe operyaonu tam vey aorta yüz germe operayonu ile birleştirildiğinde sonuçlar daha yüz güldürücü olmaktadır. Tüm bu detaylar hasta ile tartışıldıktan sonra cerrahi kararı alınır.

Boyun Germe İyileşme Süreci Nasıldır?

Plastizmaplasti sonrası ortalama dinlenme süresi 1 hafta olup bu sure sonrasında hasta sosyal yaşamına dönebilmektedir. Operasyon lokal veya genel anestezi eşliğinde yapılabilmekte, hasta aynı gün veya ertesi gün taburcu edilebilmektedir. Eğer siz de boyun germe operasyonları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize aşağıdaki formdan ulaşabilirsiniz.