Bel ve Kalça Estetiği

Son yıllarda özellikle Kim Kardashian gibi sosyal medya ünlülerinin artmasıyla bel ve özellikle popo bölgesinin estetik görünümüne daha fazla dikkat çekilmiş oldu. İnce bir bel ve belirgin ve kalkık bir popo daha fazla tercih edilmeye ve ameliyat talepleri artmaya başladı.

İnce bel yapısı ve dik ve kalkık kalça kadınların kendilerine olan güvenlerini arttıran bir görüntü bu amaçla bel inceltici liposakşın veya bel inceltme ameliyatları ve popo büyütmek için yağ enjeksiyonu (Brazilian buttock lift = Brezilya kalça estetiği) veya popo protezi ameliyatları yapılabilir.

Hastaya hangi ameliyatların uygun olduğuna mutlaka muayene sonrası karar verilmeli ve tüm ameliyatların avantajları ve dezavantajları bir arada konuşulmalı.

Bel ve kalça estetiği ameliyatları sıklıkla bir arada uygulanmakta ve ortalama seçilen yönteme göre 90-180 dakika arası sürmektedir. Ameliyatlar genel anestezi altında yapılır. İyileşme süreci 7-15 gün arası sürmektedir. Özellikle popo protez ameliyatlarında hastanın oturmasına bir sure izin verilmemektedir.