Dudak Dolgusu Uygulaması

Dudaklar hem yüzün ortasında olan konumları hem de iletişimde olan rolleri ile çok önemli yapılardır.  Film endüstrisi ve sosyal medya kullanımının artması özellikle de selfie paylaşımları dudakları ilgi odağı haline getirmiştir.

Dudakların daha dolgun olmalarını sağlamak ve kısmen de istenilen şekli oluşturmak amacıyla hyalüronik asit bazlı dolgular kullanılabilir. Bu dolgular hastanın isteğine ve ihtiyacına göre çeşitli farklı yoğunluklarda ve kalınlıklarda tercih edilebilir.

Dudak dolgusu işlemi öncesi hastanın dudaklarının lokal anestezik kremlerle uyuşturulması yeterlidir. Aynı zamanda kullanılan dolgu materyallerinin birçoğunun içinde de lokal anestezik maddeler vardır. İşlem sıklıkla ağrısız ve konforlu olmaktadır. Yaklaşık 15 dakika süren uygulama sonrası hastalar sıklıkla kontrole çağrılır ve eksikler varsa giderilebilir ya da daha fazla ekleme yapılır.

Kullanılan dolgu maddesine göre kalıcılık değişmektedir ortalama 6-12 ay sürer. Bazı maddeler de ise 24 aya kadar kalıcılık olabilir.