Yanak Dolgusu Uygulaması

Genel olarak dolgun bir yanak belirgin elmacık kemikleri ve dudak yanak geçişinin düz olması gençlik ve güzellik göstergeleridir. Zamanla azalan yanak hacmi aşağı doğru da yer değiştirerek kişinin olduğundan yaşlı ve yorgun görünmesine neden olur.

Bu durumu engellemek ya da ortadan kaldırmak amacıyla ameliyatsız bir teknik olarak yanak dolgusu işlemi kullanılabilir. Bu dolgular sıklıkla kolaylıkla uygulanabilen hyaluronik asit içerikli dolgulardır.

Yanak dolguları özellikle hacim azalması olan noktalara ve yağ dokularının kaymasını engelleyici özel noktalara verilerek yüzün tekrar eski görünümüne dönmesini desteklerler.

Uygulama direk enjeksiyonla ya da kanül adı verilen özel aletlerle yapılabilir. Yaklaşık 15 dakika kadar sürer. Uygulama sonrasında hafif kızarıklık olabilir. Sosyal hayata hemen dönülebilir.

Ayrıca yanak bölgesinde dolgu amacıyla kişinin kendi yağ dokusu da kullanılabilir. Bu işlem cerrahi olarak vücuttan yağ alınmasını gerektirir. Diğer cerrahi işlemlerle kombine yapılabilir.

Yanak Dolgusu