Burun dolgusu

Bu uygulama halk arasında ameliyatsız burun estetiği olarak bilinmektedir.  Uygulanan maddeler diğer bölge dolgularına benzer olarak hyaluronik asit içerirler. Çeşitli farklı kalınlıkta moleküller içeren dolgular kullanılabilir.

Uygulama öncesinde lokal anestezik kremlerle burun bölgesinin uyuşması sağlanır. Sonra yaklaşık 10-15 dakika süren bir işlemle önceden belirlenen yerlere belirlenen miktarlarda enjeksiyonlar yapılır.

Burun dolgusunda amaç; kontür bozukluklarının giderilmesi, çökük alanların düzeltilmesi, burun ucunun desteklenmesi ve kaldırılması olmalıdır.

Burun dolgusunun çeşitli avantajları vardır. Mesela kişi henüz burun ameliyatına kesin karar vermemiş işe bu uygulama ile belli oranda sonucunu öngörebilir. Ayrıca ameliyata oranla daha ekonomik bir uygulamadır. Daha önce ameliyat olmuş kişilerde tekrar ameliyata gerek olmadan küçük pürüzler bu uygulama ile giderilebilir.

Ameliyatsız burun estetiği ile önemli olan bir diğer durum bu uygulamanın dikkatli ve kontrollü bir şekilde işin uzmanı doktorlar tarafından yapılması gerekliliğidir.

Uygulama maalesef geçicidir. Burun ortalama 6-9 ay sonra eski haline dönebilir. Ayrıca bu uygulama ile burnun eskisine göre daha büyük olacağı unutulmamalıdır.

Burun Dolgusu