Karın germe

Karın germe veya diğer ismi ile abdominoplasti, fazla karın cildi ve yağ dokusunun çıkarılması ile karına daha gergin ve pürüzsüz bir yapı kazandırılması operasyonudur. Özellikle diyet ve egzersiz ile karın ve bel bölgesinden arzu ettiği incelmeyi sağlayamayan, özellikle gebelik ve kilo verme sonrası karın bölgesindeki sarkmalardan şikayetçi kişiler karın germe operasyonundan fayda görmektedirler.

Karın germe estetiği yaklaşık 2- 3 saat sürmekte ve genel anestezi altında yapılmaktadır. Hastaların büyük kısmı ertesi gün taburcu edilmektedir. Alt karından yapılan bir kesi aracılığı ile karın bölgesindeki kas yapısı sıkılaştırılmakta, ve bu sayede bel incelmesi sağlanmaktadır.  Yine karın bölgesindeki fazla yağ dokusu ve cilt dokusu çıkarılmakta karın gerilerek sıkı ve pürüzsüz bir karın görüntüsü sağlanmaktadır.

Karın germe ameliyatı sonrası bir ay sure ile karın bölgesine özel bir korse giyilmesi gerekmektedir. İlk bir haftadan sonra karın bölgesindeki ağrı ve şişlik azalmaya başlar ve yaklaşık 2-3 hafta sonra hasta sosyal yaşamına dönebilmektedir.

Abdominoplasti operasyonu, deneyimli ve doğru ellerde uygulandığında, cerrahi sonrasında diyet ve egzersize dikkat edildiği taktirde uzun dönem sonuçları oldukça yüz güldürücü olan bir cerrahidir. Eğer siz de karın germe, abdominoplasti operasyonu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize aşağıdaki formdan bize ulaşabilirsiniz.

Karın Germe