Göğüs Küçültme

Kadınlarda meme dokusunun normalden büyük olması, estetik açıdan olduğu kadar bel ve sırt ağrısına ve duruş bozukluklarına sebep olur. Bu durum  önemli bir sağlık problemi oluşturabilmektedir. Ergenlik döneminde büyümeye başlayan meme dokusu ailesel yatkınlığı olan kişilerde, hormonal değişikliklerde, fazla kilo alımı sonrası normalden daha büyük hale gelebilir. Sonuçta vücut ağırlık merkezinin öne doğru yer değiştirir. Bu durum sebebi ile sırt ,bel, ve boyun bölgesindek ağrıya veya birbirine temas ettikleri bölgelerde sürtünmeye bağlı pişik, kızarıklık veya iltihaplanmalara sebep olabilir.  Kimi insanlarda büyük göğüsleri gizlemeye yönelik kambur görünüş gelişebilir.Bu durum kişinin büyük göğüslerinden psikolojik olarak ne denli etkilendiğini göstermektedir. İstediği kıyafetleri bulamamak, özgürce spor yapamamak da yine normalden iri göğüslere sahip olan kadınların yaşadığı problemlerdendir.

Göğüs küçültme operasyonu tek başına yapılabildiği gibi genellikle dikleştirme operasyonu ile beraber yapılmaktadır. Göğüsün tipine göre uygun küçük bir kesi yerinden göğüs içindeki dokunun gerekli kısmı ve fazla cilt dokusu çıkarılarak göğüs ucu arzu edilen bölgeye taşınır.

Göğüs küçültme ameliyatı kaç saat sürmektedir?

Operasyon yaklaşık 2-3 saat süremekte ve genel anestezi altında yapılmaktadır.

Göğüs küçültme ameliyatı kaç günde iyileşir?

Aynı gün taburculuk yapılabildiği gibi bir gece yatış da önerilebilir.

Hastaların çok önemli bir kısmı ertesi günden itibaren ev içinde işlerini halledebilir ve 3-4 gün içinde sosyal yaşamlarına dönebilmektedirler.

Eğer siz de göğüs küçültme operasyonu hakkında detaylı bilgi almak isterseniz bize aşağıdaki formdan ulaşabilirsiniz.