Kulak Estetiği Ameliyatı

Kepçe Kulak Estetiği

Beden algımız ve farkındalığımız en küçük yaşlarda oluşmaya başlar. Beden algımız gelişirken dışardan gelecek kötü bir yorum ya da incitici söz, kendimize güvenimizi kırabilir. Çocuklar zaman zaman belirgin kepçe kulaklara sahip akranlarını bilmeden kırıp incitebilirler. Hatta ileri yaşlarda kepçe kulak düzeltme ameliyatı olmak için başvuran bireyler çoğu zaman hikayelerini çocukluk çağında yaşadıkları dalga geçmelere dayandırarak anlatmaktadırlar.

Kepçe kulak ameliyatı, kulak normal ölçüsüne yaklaştıktan sonra (5-6 yaş) her yaşta yapılabilen, yüz güldürücü bir cerrahidir. Erken yaşlarda yapılmasının iki avantajı bulunmaktadır. Bunlardan ilki; kıkırdakların erken yaşlarda daha yumuşak olması ve kolayce şekil almasıdır. İkinci avantajı ise erken yaştan itibaren çocuğun psikososyal açıdan fayda görmesi olarak sayılabilir.

Kepçe kulak cerrahisi öncesinde çocuğunuz veya sizinle görüşme esnasında şikayetleriniz ve beklentilerinizi değerlendirip, kulak anatominizi değerlendirdikten sonra operasyon sonrası size neler beklediği ile bilgilendirme yapılır.

Operasyon çocuklarda genel anestezi; erişkinlerde ise local veya genel anestezi eşliğinde yapılabilmektedir. Operasyon sonrası hasta ertesi gün sosyal yaşamına dönebilmektedir.  Eğer siz de kepçe kulak operasyonu hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız bize aşağıdaki lnkten ulaşabilirsiniz.