Somon DNA Uygulaması

Somon DNA nedir?

Somon DNA son zamanlarda elde ettiği sonuçlar açısından da dikkat çeken bir mezoterapi yöntemidir. Ana bileşeni somon balığının spermlerinden elde edilen DNA molekülleridir. Ek katkı sağlamak amacıyla cilt yenileyici antioksidan ve hyaluronik asit gibi farklı ilaçlarla birleştirilmiş somon DNA preparatları vardır.

Somon DNA ne işe yarar?

Somon DNA nın kullanım amacı ciltte güneş hasarı, kimyasallar, sigara ve yaşlanmayla oluşan hacim destek doku ve sıvı kaybına bağlı gelişen hasarın geri döndürülmesidir. Yani Somon DNA bir “anti-aging” yani yaşlanma karşıtı bir yöntemdir. Cildin zamanla kaybettiği destek doku ve nemin tekrar kazandırılması amaçlanır. Kullanım sonrasında cildin desteklenmesiyle ince çizgilenmelerde azalma, daha canlı daha parlak ve daha sıkı görünümlü bir cilt hedeflenir.

Somon DNA hangi bölgelere uygulanabilir?

Yüz boyun dekolte ve el sırtı bölgelerinin yenilenmesinde, saç dökülmesinde, sivilceye bağlı yara izlerinde, doğum sonrası çatlaklarda ve göz çevresi morluklarda kullanılabilir

Somon DNA cilt bakımı kimlere uygulanır? Kimlere uygulanmaz?

Somon DNA cilt hasarından şikayetçi olan herkese uygulanabilir, fakat hastanın allerjisinin olup olmadığı önemlidir. Ayrıca şeker hastalığı olanlar, ileri kalp rahatsızlıkları olanlar, felç geçirmiş hastalar, hamileler ve emzirenler, kanama bozukluğu olanlarda kullanılmamalıdır.

Somon DNA uygulaması nasıl yapılır?

Uygulama öncesinde cilt temizlenir ve lokal anestezik (cilt yüzeyini uyuşturan) krem uygulanır. Krem etkisi oluştuktan sonra cildin içine belli aralıklarla ilaç uygulanır. Uygulama sonrasında hafif kızarıklık ve şişlik olabilir. Etkisinin arttırılması amacıyla başka yöntemlerle beraber uygulanabilir.